poniedziałek, 25 maja 2015

zwiedzamy mazury #1

          Ach mazury jak Wy cudne ! :)
co robić na mazurach ? jak spędzić piękne wiosenno- letnie dni z rodziną na powietrzu i przy okazji zobaczyć coś ciekawego ? Gdzie się udać? co zwiedzić ? Myślę że to początek nowego cyklu na moim blogu :) będę Wam pokazywała fajne miejsca na Mazurach :) wczoraj odbyliśmy wycieczkę do Gołdapi ( tam właśnie się urodziłam ) spędziliśmy super rodzinny dzień no i pierwszy raz widzieliśmy tężnie :) 

Zapraszam do obejrzenia i odwiedzenia bo warto :)


Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 m, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru.
Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi – jego cząsteczki wnikają do organizmu poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę.
Przebywając przy tężniach leczymy przede wszystkim górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję, stres o ogólne wyczerpanie organizmu. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze.
< źródło - uzdrowiskogoldap.pl >

tężnie, pijalnia wód ale też piękny widok, chłopakom oczywiście najbardziej podobał się plac zabaw, niby skromny ale radość wielka :) przecudowne miejsce, stwierdziliśmy że będziemy jeździć tam częściej tym bardziej że nie daleko mamy :) Jestem zachwycona... i z tego zachwytu kiedy już pakowaliśmy się do samochodu zobaczyłam że nie mam torebki ;/ na szczescie była tam gdzie ją zostawiłam czyli na placu zabaw :) ufff .

 To był rewelacyjny dzień :)

7 komentarzy:

 1. a możesz jakieś noclegi na Mazurach polecić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, koniecznie musisz przyjechać do Ełku, na pewno nie zawiedzie się i Ty i dzieciaki, no i mąż :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mieszkam bardzo blisko Gołdapi i jeszcze tam nie byłam. Nadrobimy w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak blisko mnie a jeszcze tam nie byłam. Miejsce warte zobaczenia! ;)) Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne miejsce. Właśnie niedawno mój tata wspomniała, że Gołdapi jest nowe ciekawe miejsce. Z pewnością się tam wybierzemy w wakacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę się wybrać w wakacje z dzieciakami! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki słodki bąbelek śpiący w wózku <3

  OdpowiedzUsuń