czwartek, 26 maja 2016

#mamąbyć - KOnkUrS
Dziś Nasze święto w związku w tym mam dla Was konkurs - zapraszam :) 


#Mamą być – skąd wziął się Dzień Matki i jaki prezent kupić? 
Poznaj porady matek! 

26 maja kolejny raz obchodzimy święto naszych kochanych Mam. Czy wiecie, skąd wzięła się ta tradycja i jak dziś postrzegają je współczesne matki? Zapytaliśmy, czym jest dla nich macierzyństwo oraz jakie prezenty lubią otrzymywać najbardziej. Będziecie zaskoczeni!
#Dzień matki – tradycja i światowe obchody
Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu – już w starożytności. W antycznej Grecji i Rzymie kultem otaczano boginie-matki, symbolizujące płodność oraz urodzaj. W XVII-wiecznej Anglii, w poście wyznaczano „niedziele u matki”, czyli dzień kiedy modlono się do Matki Boskiej, a także odwiedzano swoje rodzicielki i składano im drobne podarunki. W Stanach Zjednoczonych w 1905 roku ustanowiono oficjalnie Dzień Matki - prezydent Woodrow Wilson uczynił je świętem państwowym. W Polsce świętujemy od 1914 roku. Na świecie obchody występują jednak w różnych terminach i formach. We Francji, za sprawą Napoleona, celebruje się Dzień Matki, a oficjalnie data ta pojawiła się w kalendarzach w 1950 roku. W Australii w ten dzień przypina się goździki do ubrań (symbolizujące miłość do matki, solidarność itp.), w Kanadzie obchody są huczne i jest to największe, najpopularniejsze święto tuż po Bożym Narodzeniu i Walentynkach. W Meksyku poranek zaczynają się uroczystą mszą, a także przygotowaniem specjalnego śniadania dla mam. Dzieci dają też wyjątkowe bukiety kwiatów - ogromnej wielkości, na które zbierają pieniądze przez kilka miesięcy. 
Choć w każdym kraju tradycja jest trochę inna, to i tak w większości miejsc na świecie termin matczynego dnia przypada na maj. 
Skoro znamy już odwieczną historię i ewolucję tego święta, warto spojrzeć na współczesność i na to, co myślą o tym wszystkim same zainteresowane… 


#Mamą być… prezenty i matczyne ciekawostki
Jaka jest i co lubi robić dziś młoda mama? Coraz bardziej popularnym trendem, wśród matek, jest dzielenie się swoim szczęściem na łamach Internetu. W dobie rozwiniętych mediów społecznościowych kobiety chętnie pokazują swoje pociechy, a nawet okres macierzyństwa staje się dla nich na tyle inspirujący, że zakładają blogi. Można tam spotkać się z wieloma ciekawymi przemyśleniami na temat rodziny czy wymieniać się pomysłami odnośnie wychowania i rozwoju dzieci. 
Zrobiliśmy rozeznanie wśród blogosfery parentingowej. O tym, jak to jest być mamą - tego ogromu miłości nie sposób określić w dwóch słowach… Co to znaczy - zobaczycie na naszej infografice. Obraz matki, jaki się z tego wyłonił, to kobieta zawsze niewyspana, jednak wyjątkowo szczęśliwa, której życie jest pełne emocji i miłości, a ona codziennie musi zmagać się z inną rolą – od nauczycielki, kucharki, po przyjaciółkę. Odnośnie prezentów – panie z sentymentem wspominały upominki, które same dawały swoim mamom (jednym z najciekawszych prezentów były np. dwie świnki morskie…), jak i te które ciągle otrzymują od swoich dzieci. Jednogłośnie przyznały, że najważniejsza jest pamięć, bliskość, obecność. Laurki, własnoręcznie zrobione prezenty, jak i te wspólnie kupione z tatą dają sporą radość. 

Teoretycznie nie ma złych podarunków, ale najmniej cieszą nas kremy przeciwzmarszczkowe, mopy, garnki i sprzęty gospodarstwa domowego. 
Jeśli szukacie inspiracji prezentowych lub nie możecie się zdecydować – pamiętajcie o uniwersalnych drobiazgach, które zawsze przydadzą się i wywołają uśmiech – książki, filmy, płyty z ulubioną muzyką czy perfumy lub inne kosmetyki. Najważniejsze jednak, żeby nie zapomnieć wtedy o Mamie… Wizyta, uśmiech i słowo „kocham Cię” znaczą najwięcej!
Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia!

Materiał przygotował internetowy serwis empik.com we współpracy z blogerkami parentingowymi.

KONKURS 
Kochane mam dla Was 3 x e-karta na zakupy do empik.com o wartości 50 zł, do zrealizowania w sklepie internetowym, ważność przez 12 miesięcy.

Wystarczy
- Pod tym wpisem lub grafiką na facebooku dokończyć zdanie
#Mamą być ...  
- Będzie mi miło jak polubicie Anibarpiomar i empik
- Dajcie znać swoim znajomych aby dowiedzieli się o akcji i konkursie więc udostępnijcie publicznie grafikę na facebooku

wyniki ogłoszę 3.06.2016
POWODZENIA

WYNIKI
Kasia Cubała
Monika Kierzel
Adriana Teresa Warc

gratulacje :)
odezwijcie się do mnie w wiadomości prywatnej :)5 komentarzy:

 1. Mamą nie jestem ale życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. #Mamą być ... to piękne chwile ... To nie tylko sprzątanie i gotowanie. Ubieranie i pielęgnowanie. To cudowny czas spędzony na zabawie, przytulaniu i kochaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamą być- to piękna rzecz,
  Dla swoich dzieci poświęcać się,
  W chwilach ciężkich wspierać i pomagać,
  Czasami gdy trzeba też trochę ukarać
  Miłością swoje pociechy otaczać,
  Czasami w samotności trochę popłakać,
  Kochać, szanować na ludzi porządnych wychować,
  Patrzeć ze łzą w oku jak rosną rok po roku,
  I gdy dorosną i pójdą drogą życia prostą,
  Słowa powiedziane "Dziękuję Ci Mamo"
  w pamięci na zawsze zostaną.

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy możemy spodziewać się wyników?:))

  OdpowiedzUsuń