piątek, 13 maja 2016

tablice edukacyjne


Sięgam pamięcią do lat szkolnych , nauka na sprawdzian, kartkówkę, odpowiedz ustną czy wogóle powtórzenie materiału u mnie to był proces skomplikowany nie mogłam uczyć się z książki musiałam wszystko sobie rozpisać rozrysować zrobić jakiś dziwny plakat inaczej nauka mi nie szła, poprzyklejane kartki z notatkami na ścianach potem pozdzierana farba po kleju. Ja i zauważyłam że chłopcy też są wzrokowcami ( Marek to słuchowiec ) więc w ich pokoju do nauki i zabawy zawisła tablica edukacyjna i dzieciaki obserwują, pytają - uczą się ,,mimochodem,,  :) 
Eduart  to system tablic stanowiących wsparcie w edukacji. To narzędzie do “nauki mimochodem“. 

Idealne tablice dla mniejszych dzieci bo może akurat podczas zabawy patrząc coś im w głowach zostanie, dla młodzieży bo lepiej uczyć się własnie z tablic niż z książek i dla starszych żeby wiedzę sobie odświeżyć. 

Na stronie Eduart.eu znajdziemy w chwili obecnej trzy różne tablice w dwóch różnych wariantach  i nawet dwóch kolorach tła do wyboru 

- Twarda solidna do powiedzenia na ścianę 
- Gruby papier do zwinięcia i schowania 


-POCZET KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH
-UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW
-NASZA PLANETA ZIEMIA

- białe tło 
- srebrne tło 


Eduart NASZA PLANETA ZIEMIA to mapa polityczna świata z wymienionymi i opisanymi państwami, terytoriami zależnymi, morzami i oceanami.
Wszystkie państwa wymienione są w pełnej nazwie wraz z informacją na temat ich stolic, powierzchni, obowiązujących języków oraz oficjalnej waluty. Dzięki systemowi kolorystycznemu szybko można odnaleźć każde państwo oraz zapamiętać na jakim leży kontynencie.

My ją mamy w wersji do zwinięcia, rozkładamy gdzie i kiedy chcemy, Podczas pierwszego spotkania tej tablicy i chłopców wywiązała się rozmowa na temat piłki nożnej. O drużynach i piłkarzach ale też z ciekawością przyglądali się flagom i szukali tych które znają własnie z meczy piłkarskich. Przy okazji też tablicę zamienili w boisko a palce w graczy :) Mnie zdziwiło że tak bardzo wciągnęła tablica Piotra a Piotra najbardziej zdziwiło że Rosja jest taaka wielka a Polska taka malutka. Tablica jest solidna jeśli chodzi o 7 latka i 4 latka to wiem że przetrwa jeśli Aleks by się do niej dopadł skończyło by się licznymi zagnieceniami :) Eduart POCZET KRÓLÓW i KSIĄŻĄT POLSKICH zawiera chronologiczny spis władców Polski od Mieszka l do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Każdy władca jest sportretowany z odwzorowaną koroną wg rysunków Jana Matejki. Każdy władca ma krótki opis swoich dokonań, informację o dynastii, rodzicach, daty: narodzin, śmierci i panowania oraz wykaz ważnych wydarzeń. Ta wersja dodatkowo zawiera kod kolorystyczny, dzięki któremu zapamiętując kolor tła, zapamiętujemy dynastię.


Ta tablica u nas wisi, Jest bardzo trwała, sztywna i solidna, Chłopcy na razie przyglądają się Panom i mają ubaw z wąsów , Wybierają najładniejsze korony. Co ważne i bardzo fajne tablica nie odbija światła więc zawsze jest czytelna a na jej tle bardzo fajnie wychodzą zdjecia , no własnie ! - Tablica jest nie tylko pożyteczna ale też bardzo ładna i stanowi fajną dekorację :) 


Podsumowując : Bardzo fajna sprawa. Tablice warte swojej ceny. Wiem że sprawdzą się i bedą pomocne. Są naprawdę porządne. Czekam na więcej mam nadzieję że oferta się powiększy 

Zobaczcie nawet ja skorzystałam - mam ładniejsze tło do robienia zdjęć :) 

2 komentarze:

  1. Jak moja córeczka dorośnie to z pewnością zaopatrzę się w takie tablice. Świetne chłopaki:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje maluchy jeszcze za małe na takie bajery. Starszy może i by docenił (np. ziemie), ale młodszy.. 1,5 roku to jeszcze za wcześnie.

    OdpowiedzUsuń