poniedziałek, 15 lutego 2016

wesz nie siada z pedicul HermalMoja domowa apteczka to kilka koszyczków w której znajdziemy posegregowane leki, przeciwbólowe, przeciw gorączkowe, na przeziębienie na odporność dla dzieci i dorosłych , w czopkach, w pastylkach  syropy. opatrunki , plastry , zele na oparzenia, żele łagodzące ból. Mam chyba pół apteki, leki kupuje na zapas a wiecie czemu bo jak coś się stanie to nie wyjdę do apteki oddalonej o kilka metrów i nie kupię bo jej po prostu tak blisko nie mam. Najbliższa jest oddalona o około 15 km więc dlatego moja szafka z lekami i innymi suplementami jest tak dobrze wyposażona. Mam w niej tez coś co może nam się przydać ale nie musi ale że wolę dmuchać na zimne i zdaje sobie sprawę że to może nastąpić bo praktycznie co roku w szkole do której chodzi mój syn to się zdarza więc mam preparat na wszy.

Wszy -  robaczek z 6 nogami wielkości max. 3,5 mm. Żyjący wyłącznie na ludzkiej skórze głowy, żywiący się krwią wgryzający się jak komar, nie potrafiący latać ani skakać przemieszcza się z włosa na włos za pomocą pazurów. zyje około miesiąca i w tym czasie potrafi złożyć między 200 a 300 jaj czyli GNID które sa wielkości ziarna piasku , trudne do usunięcia

Na grypę choruje każdy nie zależnie od miejsca zatrudnienia czy ilości zer na koncie i z tym nie mamy większych problemów bo przecież nie da się tego ukryć . Wszy da się ukryć a właściwie zachowywać się tak jakby nigdy nic po cichu je usunąć dokładnie albo mniej dokładniej i w miedzy czasie dalej wysyłać dziecko do szkoły lub do koleżanek aby się pobawiły aby tylko nikt się nie domyślił i nie ważne jest że narażamy inne dzieci na tą chorobę która nadal jest bardzo wstydliwa i uważana za chorobę brudu tak jak np ciemieniucha u maluchów. Wszawica może wystąpić u nas, u Was u KOwalskich co mają sieć aptek i sklepów mięsnych i u Antczaków co mają sześcioro dzieci i mieszkają w dwóch malutkich pokoikach - jak samo jak przeziębienie i grypa.


Może i to uciążliwa choroba ale na pewno nie wstydliwa Więc kiedy tylko dziecko zacznie się drapać nie bagatelizujmy tego a działajmy. Czasem trudno je zobaczyć więc dla pewności połóżmy sobie białą kartkę pochylmy nad nią głowę i gęstym grzebieniem przeczeszmy włosy, Potem to już szybkie działanie najlepiej sprawdzonym środkiem który raz dwa udusi te pasożyty, który jest bezpieczny dla nas ale nie przyjazny dla tych robaczków.  ja stawiam na Pedicul Hermal


Rozmawiamy z dziećmi i tłumaczymy aby nie częstowały się cukierkami od nieznajomych na przykład więc powiedzmy im też aby nie czesały się jednym grzebieniem co HAnia,  Zosia czy MArysia aby nasze maluchy miały tego świadomość i miały to na uwadzę musimy Im to powiedzieć. Jeśli już zawyżymy wszy u swojego dziecka nie wstydźmy się poinformujmy o tym szkołę aby inne dzieci też jak najszybciej mogły się ich pozbyć bo lepiej szybciej niż później, Nie puszczajmy dziecka do szkoły do czasu aż się nie pozbędziemy nie przyjacieli.

Dobrze że są skuteczne środki które szybko pomogą w razie potrzeby :) My się wszy nie boimy bo mamy Pedicul HermalJeśli chcecie poczytać o WSZACH jeszcze więcej zapraszam Was na stronę internetową:


1 komentarz:

  1. Fajny post, niektorym bardzo sie przyda ;)
    Zapraszam do mnie
    http://magda-ola.blogspot.com/?m=0

    OdpowiedzUsuń