czwartek, 13 kwietnia 2017

koszyczki na święconkę DIY


Wielki Tydzień - czas start. Jako mała dziewczynka najbardziej czekałam na Wielką Sobotę, ksiądz zawsze wybierał sobie najpiękniejszą według niego pisankę spośród wszystkich koszyczków i robiłam z wielkim zapałem pisanki aby zabrał moją aby moja była ta naj :) Ale dziś nie o pisankach a o koszyczkach wielkanocnych. W sobotę planujemy wszyscy wybrać się na święcenie ale przeciez nie możliwe jest aby pójść z jednym koszyczkiem skoro mamy trzech synów musimy rozbić święconkę na trzy koszyczki :) 


Nie wiem jak u Was ale u Nas na wsi święcenie odbywa się w świetlicy wiejskiej. Na środku stoją stoły na które każdy stawia swój koszyczek i wiecie co wszystkie ale to wszystkie sa takie same i właśnie chyba po tych pisankach kazdy odnajduje swoje kosze. W tym roku postanowiłam chłopakom zrobić niebanalne, inne niż wszystkie, odznaczające się w tłumie koszyczki które z daleka poznamy że te to są nasze :) 


wszystkie trzy koszyczki są wykonane z filcu 4 mm 

koszyczek Kwiatek 

W internecie znalazłam szablon kwiatka TU do pobrania który wydrukowałam, wyciekałam, odrysowałam na swoim kawałku filcu z jednej i drugiej strony aby powstał pełny kwiat i ponownie wycięłam. Rozcięcia między płatkami możemy leciutko przedłużyć abyśmy mogli regulować wysokość i głębokość koszyczka. Na każdym płatku w miarę równio musimy zrobić dwie dziurki (ja uzyłam dziurkacza do skór, gum czy tektury ) lub zaznaczyć sobie miejsca przez które przewleczemy nitke wstążkę czy sznureczek w tym koszyczku zrobiłam ciut większe dziurki i koraliki przeszły bez zadnej pomocy przez otwory. Dwa końce związujemy, sklejamy czy zszywamy. Dodatkowo wycinamy pasek który posłuży za rączke, przyszywamy i gotowe :) jeśli chcecie możecie według uznania ozdobić koszyczek ja użyłam bazi, bukszpanu , zajączka oraz jajeczka :) 

Koszyczek z koła

Ten koszyczek zrobiłam praktycznie tak samo jak ten wyżej. Koło odrysowałam ze Średniej wielkości   miski. W równych odstępach co 5 cm zrobiłam nacięcia, na każdym takim płatku zrobiłam malutkie dziurki przez które przewlekłam plastikową igłą dla dzieci ozdobną nitkę, związałam dodałam ozdoby i gotowe :)


Koszyczek z kartonika 

Znalazłam kartonik ani nie za mały ani nie za duży równie dobrze może to być plastikowy pojemnik na zywnosc. z dużego arkusza filcu zrobiłam sobie taki szablon który zasłoni ładnie wszystkie ścianki kartonu. Na ściankach filcu zrobiłam nacięcia które dodają uroku i przypominają trawkę. Dodałam raczke i ozdoby , w srodku rowniez klejem na gorąco przykleiłam filc i gotowe :)  I jak Wam się podoba 10 komentarzy:

 1. Aniu pieknie super pomysł. Za rok też pomyślę nad takimi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow! super! myślałam, ze takie rzeczy są bardziej skomplikowane :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe!!! 😍

  OdpowiedzUsuń
 4. superowe Andzia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow! Piękne zdjęcia i jeszcze lepsze pomysły! Na pewno któryś wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne pomysły! Ja co prawda mam dwie lewe ręce, ale może spróbuję coś takiego wykonać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialne pomysły i jakie łatwe w wykonaniu!

  OdpowiedzUsuń