poniedziałek, 10 kwietnia 2017

memory


Puzzle z  50 elementami są fajne dla Bartosza, Dla Piotra za łatwe, dla Aleksa nie do ogarnięcia. Scrabble dla Piotra sa strzałem w dziesiątkę a dla Bartosza i Aleksa no cóż jeszcze tez razem w tą grę nie pogramy. I takie dylematy mamy codziennie bo nie mamy za wiele gier w które moglibyśmy grać wszyscy. Dziś chcę Wam pokazać grę która będzie dobra dla 2 ale i 4 i 6 latka i raczej o nudzie nie ma tu mowy :) 

Kapitan Nauka - Memory na 3 sposoby -  Co robimy?

Tak jak już Wam wyżej napisałam gra jest o rosnącym stopniu trudności dlatego moi trzej Panowie w tej grze znajdują coś dla siebie, nie nudzą się przy niej i co najważniejsze  mogą grać w nią razem.
Gra Memory na 3 sposoby jak pisze producent ćwiczy pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, spostrzegawczość i refleks. Bomba nie ? Młodsze dzieci będą rozwijać umiejętność nazywania codziennych czynności, a starsze nauczą się porównywania i formułowania wniosków przyczynowo-skutkowych - czyli Aleks ćwiczy pamieć, znajduje dwa  na pozór takie same obrazki , Bartosz spostrzegawczość, odkrywa różnice w obrazkach bo np baletnica na jednym obrazku ma kucyk a na drugim związane włosy.  Piotr natomiast ćwiczy refleks i jako pierwszy musi znaleźć wszystkie różnice :)   Takie małe opakowanie, takie nie pozorne a tak zaskakuje. Wielkim plusem jest też wykonanie, karty są duże, usztywniane, dość grube a grafiki bardzo przyjazne oku :) Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent od zajączka dla dzieci to myślę że to fajna opcja bo gra nie jest droga :)

Więcej znajdziecie na stronie kapitannauka.pl

1 komentarz: