sobota, 8 marca 2014

Wpisy sponsorowane

Temat rzeka, opinie przeróżne myśle że każdy bloger który dostaje produkty do testowania podchodzi do tego inaczej tak jak czytelnik myśli o tych wpisach różnie wierzy lub nie.

Dla jednej osoby jest to sposób na życie dla innej wykorzystywanie producentów, osób które coś tworzą, jeden piszę prawdę inny koloryzuje, inny przepisuje od kogoś a inny jeszcze piszę tylko dwa słowa że poleca i jest ok.
Tak jak w życiu - jest różnie. Pisać , prosić firmy o współpracę? czy czekac aż same się odezwą? Mój blog powstał z myślą o testowaniu i polecaniu a dlaczego? Dlatego że to nie było pierwsze podejście do blogowania wcześniejsze dwa były, miały być  o mnie o dzieciach o nas miały być swego rodzaju pamiętnikiem, pamiątką, książką do której będę wracała i sobie przypomniała to co po kilku latach umknie , ale niestety nie dało się , rodzina znajomi czytali i to był błąd bo a po co Ty to piszesz, takich rzeczy się nie piszę ,a co nie w humorze jesteś wiem wiem czytałam  a to a tamto  no kurde no !
Więc kiedyś jak przed kupnem czegoś nie pamietam co to było ale musiałam na to wyjąć oszczędności i nie chciałam kupić czegoś co okaże się nie praktyczne, nie dobre zaczęłam szukać informacji, opinii oczywiście znalazłąm kilka przesłodzonych opini więc bez namysły kupiłam ale jednak okazało się że produkt się nie sprawdził i ni jak nie ,mogłam uwierzyć w to co czytałam bo to były bzdury szkoda że już było po fakcie.

 Pobuszowałam w internecie raz jeszcze bardziej dokładniej i znalazłam chyba ze dwie opinie z którymi się zgodziłam które były prawdziwe i wtedy powstała myśl o założeniu takiego nie innego bloga. Na początku opisywałam przedmioty które mam w domu  potem kiedy już poznałam inne blogi kiedy zaczęłam łapać co i jak zobaczyłam że blogerki dostają produkty i je opisują stwierdziłam że będę pisała i proponowała współpracę firmą  które według mnie sa godne polecania, reklamy, które przy okazji  chciałabym przetestować i poużywać. Nie mozna mieć wszystkiego bo i nie mam na to tyle pieniędzy ale jeśli już coś mi się spodoba to sobie na to to pozwałam i kupuje zaoszczędze a kupię, nie piszę do firm  bo mam jakieś dziwne parcie  nie chcę się wzbogacić a piszę z kilku powodów

1. ciekawość, poznawanie tego co nieznane  jeśli np dostaje farbki dla dzieci w sztyfcie spodobały mi się bardzo i juz kupiłam kolejne takie same więc jeśli coś dostaje testuje sprawdza się ja opisuje polecam czytelnikom znajomych i jeśli przedmiot się kończy kupuje następny lub np jeśli chodzi o ubranka dostaje dla swojego dziecko sprawdza się , lubimy to, uzywamy polecamy innych a przy okazji np urodziny chrześnicy imieniny siostry chrzciny kupuje coś od danej firmy dla osoby która chce obdarować bo wiem że  to jest sprawdzone godne polecania i następnego kupienia :)

2. jestem mamą dwóch chłopców zajmującą się domem , brakuje mi rozrywki jakiegoś innego zajęcia więc dla mnie jest to oderwanie się od rzeczywistości
pisząc do firm nie chcę ich wykorzystać bo jestem też zadowolona z rabatów jeśli coś koniecznie chcę mieć to rabat spada jak z nieba są rzeczy które mniej chcę i tu może pojawiać się pytanie to po co do nich pisze a po to żeby Wam to polecić lub też nie niektóre produkty które dostaje i sa mi mniej przydatne oddaje osobom którym się przydadzą czyli np osoby które potrzebują pomocy których nie stać ktore muszą sobie wszystkiego odmawiać :)
co do opini czy sa wiarygodne - ja piszę prawdę staram się i to Wam już wyżej wyjaśniłam, miałam przyjemnośc dostać zabawaki dla chłopaków które po rozpakowaniu rozpadły się i co miałam Wam je napisac że są super że to nic nie szkodzi że można skleić może i można ale ja je odesłałam i nie napisałam nic  o nich nic mogłam napisać negatywną opinię może i powinnam to zrobić ale odesłałam !  dla mnie testowanie nie jest sposobem na życie nie chcę się wzbogacić chcę mieć zajęcie :) na szczescie nie zdarzyło mi się dostać jakiejś obelgi od firmy tylko grzecznie dziękują ja wiem rozumiem że pewnie to jest wkurzające jeśli dostanie się kilak meili dziennie z takim zapytaniem i napewno nie stać firm aby dać każdemu ale jeśli preferują taką formę współpracy to z tych wielu meili mogą wybrać sobie blog który się spodobał i w którym chcieliby zobaczyć opinie swojego produktu bo nie sposób poznać wszystkich blogów bo jest ich mnóstwo tak samo nie sposób dotrzeć do wszystkich firm :)

osobiście szukam i czytam opinie na blogach czy forach lubie i myślę że w większości jest pisana prawda. często też po przeczytaniu czy zobaczeniu czegoś u kolezanek blogerek sama to coś kupuje i jestem równie zadowolona i polecam to dalej :)

każdy jest inny i każdy inaczej podchodzi do blogowania :) tu poznaliście moje zdanie :)

buziaki :)


:)

3 komentarze:

  1. Ja założyłam bloga z myślą o tym, że będzie to blog z moimi przemyśleniami i doświadczeniami. Nie do końca osobisty, trochę publicystyczny... Znalazły się na nim póki co dwa wpisy sponsorowane i jeśli będzie możliwość zamieścić jeszcze jakiś to nie mówię nie. Jednak zawsze szczerze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wyobrażam sobie pisać do firm, nigdy tego nie robiłam i nie będę robić. Ale rozumiem, że niektórzy to robią i nie potępiam tego. To sprawa danego blogera i nikomu nic do tego tak naprawdę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jako autorka bloga recenzenckiego, to oczywiste, że książki od wydawnictw to pewnego rodzaju mus, bo gdybym miała kupować wszystkie te książki na swoją kieszeń to bym zbankrutowała :) Co nie zmienia faktu, że w żadnym stopniu nie wpływa to na moją ocenę :)

    OdpowiedzUsuń