poniedziałek, 22 czerwca 2015

nowości książkowe


Nowości książkowe u chłopaków , którymi chcemy się z Wami podzielić :)  Jak widać zaczytani i uśmiechnięci więc chyba książki trafione :)

,, Skąd właściwie wiemy jaki jest Bóg ,,


,,Książka, która daje odpowiedzi na 44 fascynujące pytania zadawane przez dzieci na temat Boga i świata.Dzieci zadają mnóstwo pytań na temat Boga i otaczającego ich świata. Chcą wiedzieć nie tylko, dlaczego rodzą się chore dzieci, dlaczego musimy umrzeć czy też dlaczego wybuchają wojny, ale interesuje je również, czy Jezus miał dwóch ojców i czy Bóg lubi czekoladę. Dorosłym często z trudem przychodzi znalezienie właściwej odpowiedzi na podobne pytania z dziedziny religii i filozofii. Ta książka ma im służyć pomocą. W sposób dostosowany do wieku dziecka tłumaczy zagadnienia teologiczne i wyjaśnia znaczenie chrześcijańskich tradycji. Zawiera również wiele porad i wskazówek, jak omawiać razem z dziećmi trapiące je kwestie oraz jak prowadzić rozmowy z dzieckiem po lekturze książki.,,
,,Dlaczego mleko jest białe ,,

Dlaczego ziemniaki rosną pod ziemią? Skąd się wzięły pomidory? Jak zrobić w domu pyszny makaron i biały ser? Co to jest miód? I co ma wspólnego lukier z aniołkami? Dlaczego mleko jest białe? Dlaczego można jeść pokrzywę? Na te i wiele innych pytań dotyczących podstawowych produktów spożywczych małe i duże łasuchy znajdą odpowiedzi w tej książce. Zabawne historyjki wyjaśniają, skąd biorą się produkty spożywcze, oraz są inspiracją do pierwszych samodzielnych prób w kuchni. Znakomita i inspirująca zabawa dla dzieci i dorosłych.

,,Kreatywna księga plam,,

Zestaw ćwiczeń rozwijających spostrzeganie i wyobraźnię. Z książki mogą z równym twórczym powodzeniem korzystać dorośli, dzieci z pomocą dorosłych, dorośli z pomocą dzieci i oczywiście same dzieci. Może być pomocą podczas treningów kreatywności dla dorosłych, podpowiedzią do rozwijającej zabawy z dziećmi i uczniami, a nawet ulubioną książeczką do podróży albo na dobranoc.


,, Mała książka o kupie ,, Czy rzeczywiście można napisać całą książkę o kupie, jej zapachach, puszczaniu bąków i jednocześnie zilustrować jej różne kształty i rozmiary? Taaak! - krzykną dzieci, które się o to zapyta. Ich stosunek do spraw związanych z ciałem graniczy z fascynacją, a przy tym pozbawiony jest wszelkiego wstydu. Jakże często dzieci z dumą pokazują swoje pełne nocniczki. Bardzo niewielu dorosłych potrafi mówić, a co dopiero pisać o kupie lub ją rysować. Pernilla Stalfelt zrobiła to pierwsza i to z wielkim sukcesem. 
„Mała książka o kupie” zyskała w Szwecji wysoką pozycję wśród literatury dziecięcej i stała się dziecięcym bestsellerem. Być może dzięki temu, że napisana jest prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem, a co najważniejsze - bardzo dowcipnie. Treść dopełniają doskonałe, kolorowe obrazki. Autorka bez zażenowania pisze o zatwardzeniu, biegunkach, wizytach w toalecie, o tym, że np. kwiatki i truskawki potrzebują kupy, aby mogły rosnąć, itd. A także o tym, że nawet największe gwiazdy filmowe, modelki z pierwszych stron gazet, piłkarze i królowie, podobnie jak zwykli ludzie - też robią kupę.Ta ostatnia szczegolnie spodobała się chłopakom :)

Wszystkie pozycje są godne uwagi i bardzo ciekawe ;)

macie którąś ? 4 komentarze:

 1. ... ale, że o kupie? :D Trochę mnie to zaskoczyło, nie wiem czy kupiłabym taką książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Ja kupiłam i nie jestem zachwycona. Brydzia.

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy ta książka o kupie nada się dla dziecka, które właśnie z robieniem kupy na nocnik ma problem? czy raczej jest ona bardziej ogólna i nie uczy dziecka, że kupa powinna trafiać do nocnika?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie się nie nadaje, lepiej kupić Kajtuś.Na nocniczku.

  Jeśli chodzi o samą książkę o kupach, to córce się podoba, ja byłam zaskoczona, że ktoś może tak lekko i obrazowo przedstawić kupę i jej "użyteczność"

  OdpowiedzUsuń