czwartek, 16 stycznia 2014

Pokrowce :)

                                           Hejo :)

Już dawno dawno temu dostaliśmy prezent od alergsova.pl, 2 pokrowce na poduszkę i materac ale nie takie zwykłe pokrowce - wyjątkowe bo antyroztoczowe :)


                          dla zaineteresowanych opis producenta 

Pokrowiec na materac SOVA przeznaczony jest do stosowania w warunkach domowych jako wewnętrzne powleczenia na materace - główne środowisko życia i rozwoju roztoczy kurzu domowego.  Materac musi być wyjmowany z łóżka gdyż wkłada się go do wnętrza pokrowca i zapina na zamek błyskawiczny.
Pokrowiec na materac SOVA wykonany jest z materiału Evolon® (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów) o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych. Specjalna technologia uszycia pokrowca zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach oraz w okolicach zamka błyskawicznego.
Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji materiału zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.
Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.
Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon®zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).
Właściwości antybakteryjne materiału zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy).

  Pokrowiec na materac SOVA stosuje się jako dodatkowe powleczenia między materacem a prześcieradłem.   

na sam początek a pierwsze wrażenie jest bardzo ważne - pięknie zapakowane :) w dotyku, dziwne może nie tyle dziwne co inne, nie znałam do tej pory takiego materiału, gruby twardy, sztywny ale książki nie ocenia się po okładce więc zgodnie z zaleceniemi wyprałam i nie wiele się zmieniło ale troszkę zmiękło :) moja mama jak zobaczyłą to stwierdziła o matko jak na tym dziecko może spać a no może wogóle go nie czuć :) a to chyba dobrze :) Powiem Wam ze coraz więcej dzieci jest alergikami mój Bartosz jest i takie pokrowce są dla nas rewelacyjne :) zawsze to  jakiś alegren mniej :)

jesli Wasze dziecko jest alergikiem to myśle że warto zainwestować                                        POLECAM :)

1 komentarz:

  1. Ciekawe pokrowce, dobrze wiedzieć, że są sprawdzone :)

    OdpowiedzUsuń