wtorek, 15 kwietnia 2014

Misterium Męki Pańskiej

Trochę z opóźnieniem ale lepiej późno niż wcale :) więc dziś chcę Wam pokazać coś co w mojej wiosce dzieję sie już od 13 lat na początku sama brałam w tym udział bo był to zespół dziecięcy założony przez mojego kolegę , sąsiada który teraz jest klerykiem a niedługo księdzem :) więc w każdą niedzielę palmową na wiejskiej świetlicy od niedawna na placu przy świetlicy odbywa się przedstawienie Misterium Męki Pańskiej teraz kiedy Mariusz poszedł do seminarium pałeczkę przejeli dorośli i Oni występują. możemy poczuć i zobaczyć jak to było, przygotować się do świąt. Przedstawienia nie porównam  do Filmu Pasją ale cel ten sam i sceny podobne, możemy zobaczyć ostatnią wieczerzę, mycie nóg, zdradę Judasza, niesienie krzyża, ukrzyżowanie, zmartwychwstanie i wiele innych scen które poruszają i dzięki temu że przedstawienie jest chodzonę, podążamy za aktorami możemy poczuć się jakbyśmy tam byli, jakbyśmy cofneli się w czasie. pokaże wam zdjecia które mogę, które jakoś wyszły, było ciemno bo godzina 20 i aparat nie chciała współpracować ale coś mam trochę jeszcze z prób i samego przedstawienia. zobaczcie i za rok zapraszam :)
dodam że w występ zaangażowanych jest mnóstwo osób zespół i chór to pewnie napewno więcej niż 50 osób. Kiedys grałam ja,  pokazałabym Wam zdjecia ale wszystkie są u mamy a teraz gra mój tata.. 


a u Was coś podobnego się dzieję ? 

2 komentarze:

  1. jaka szkoda że nie mogłam być, mam nadzieję że za rok się uda...

    OdpowiedzUsuń
  2. W mojej okolicy również takie misterium jest corocznie organizowane, też miałam 2 razy okazję w nim grać, ludzi zaangażowanych w to jest niesamowicie dużo. Nie mogę znaleść zdjęć zdjęć z tego roku, ale podrzucam link do fotek z lat poprzednich http://nowosci.com.pl/223211-0,Misterium-Meki-Panskiej-w-Grebocinie,60675.html

    Także za rok zapraszam do Grębocina, koło Torunia :)

    OdpowiedzUsuń